Eskitoprak Yöresel Ürünler;

Eskitoprakların ( pamuk saçlı -tonton-al yanaklı büyüklerimizin) nurlu ellerinden çıkan, unutamadığımız tadda ürünlerini damaklarında hissetmiş bir nesil olarak, bu tadları yeni nesile kazandırmak, kendi ailemize, kendi çocuğumuza yedirebildiğimiz ürünleri sizlerle paylaşmak, yöresel tatların ve emekçilerinin yok olmaması için var.

Eskitoprak; bu amaçla yedi yıl boyunca sadece Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bizzat gezerek araştırdı. 2005 yılından itibaren de sizlere bu araştırmalarının ürünlerini sunmaya başladı..

Sahtecilik, sağlıksız üretim koşulları, katledilen doğa, suni gübreler ve zararlı kimyasallar yüzünden; bal olmayan bal, pekmez olmayan pekmez, kaşar olmayan kaşar, hormonlu, alfatoksinli bir çok yiyecek önümüze geliyor. Bilinçli anne ve babalar olarak ; çocuklarımıza yöresel eski tatlarımızı öğreterek, bu gıdalardan mahrum bırakmayarak; suni besinlere- fastfood tarzı bir yaşama yöneltmeyerek ,onların sağlıklı bir nesil olarak gelişmesi için kendimizi sorumlu hissetmeliyiz. Hastalıklarla ilgili konuşmalarımızın, haberlerin ne kadar arttığının farkında mısınız ?

Türkiyemizin her bölgesinin, kıyı ve köşesinin yöresel meşhurları, kendine özgü ürünleri vardır. Bunları iyi, temiz , sağlıklı bir şekilde üreten insanların ürünlerini eş dost tanıdık vasıtalarıyla bulmaya, gerçek ve eski tadlarımıza ulaşmaya çalışırız .Her şeyin bayatına, sunisine öyle alışmısızdır ki, kendi köyümüzde kasabamızda bile bu tür ürünleri tattığımızda önce yabancılık çekeriz. Kentsel yaşamımıza geri döndüğümüzde de o tatları ararız ve anlatırız günlerce.

Eskitoprak ;

Yöresel ürünleri bulmakla kalmayıp, soran, araştıran ,izleyen, seçen ve emin olduğunda sizlere sunan, her bir ürünümüzü tattığınızda neden emsalleri varken "onu" seçtiğimizi hissettiren bir vizyonla hareket etmektedir.

Birbirlerine tavsiye yoluyla sayısı devamlı artan bilinçli müşteri ailemizin güvenine ; ticari hırslara kapılmadan azimle layık olmaya devam edeceğiz